Toggle
Amore Mio warsztaty kuchni włoskiej z Karolem Okrasą

Amore Mio warsztaty kuchni włoskiej z Karolem Okrasą

Tydzień włoski (a nawet dwa!) w Lidlu był okazją do spotkania na pysznych warsztatach kulinarnych z Karolem Okrasą. W studiu kulinarnym Cook Up spotkało się kilkunastu blogerów aby przenieść się na kilka godzin w rejony słonecznej Italii. Oczywiście Karol nie byłby sobą gdyby nie dorzucił czegoś od siebie i przepisy uległy małym modyfikacją. Jednak to co najważniejsze i co podkreślał Karol to podstawa kuchni włoskiej czyli oryginalne, pełne smaku produkty, które jeszcze możecie kupić w sklepach sieci Lidl, a jest w czym wybierać bo sprowadzono ponad 100 oryginalnych produktów!

Karol zaproponował bardzo ciekawe menu, wspólnie przygotowaliśmy medaliony wołowe z peperonatą i caponatą oraz saltimbocci z łososia z szynką parmeńską i risotto Milanese z pesto bazyliowym. Gotowych przepisów nie dostaliśmy jak to często na warsztatach bywa, Karol opowiedział o potrawach, składnikach i przygotował swoją wersję dania. Potem każda grupa przyrządzała to samo danie ale miała dodać coś od siebie. Dzięki temu wspólny mianownik był taki sam ale każde danie smakowało nieco inaczej a ich smak oceniał Karol. Z przyjemnością donoszę, że moje dania zyskały uznanie Szefa co potwierdza otrzymany dyplom :) Bardzo mnie to cieszy bo to już kolejne wyróżnienie, które otrzymałam od Karola! 

Zaglądajcie na bloga bo planuję przygotować te pyszne dania, które gotowaliśmy na warsztatach. Już teraz warto uzupełnić zapasy włoskich specjałów, ja już to zrobiłam a Was zachęcam do wizyty w sklepach Lidl. 

Poniżej krótka fotoleracja z naszego gotowania, zdjęcia dzięki uprzejmości Lidl. 

Dodaj do książki kucharskiej

Komentarze (0)

Bądź pierwszą osobą, która podzieli się z nami swoją opinią.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby skomentować przepis.