Toggle
Pak choi z patelni

Pak choi z patelni

Kapusta pak choi duszona na patelni to świetny dodatek do dań mięsnych, można ją podawać i na ciepło i na zimno (mnie bardziej smakuje na ciepło). Przygotowanie zajmuje kilkanaście minut i jest bardzo proste, a kapusta pak choi w takim wydaniu smakuje rewelacyjnie. 

 

Składniki

  • Pak choi 2 szt
  • Czosnek 2 ząbki
  • Sezam 1-2 łyżki
  • Sos sojowy 1 łyżka
  • Sos teriyaki 1 łyżka
  • Olej 3 łyżki (najlepiej sezamowy)

Przygotowanie

Dietetyczne Łatwe Tanie do 30 min

1. Na suchej rozgrzanej patelni prażę na złoto sezam (trzeba uważać aby się nie spalił), kiedy się upraży zsypać do miseczki i odstawić.

2. Czosnek kroję na cieniutkie plasterki a kapustę przekrajam na pół. 

3. Na patelnię wlewam olej i rozgrzewam go na średnim ogniu, kiedy jest rozgrzany kładę pak choi i smażę kilka minut, następnie odwracam na drugą stronę a na patelnie dodaję plasterki czosnku (wrzucam je na olej a nie na kapustę, czosnek ma się delikatnie smażyć)

4. Po 3-4 minutach na patelnię wlewam sosy – sojowy i teriyaki (jeśli nie mam sosu teriyaki daję tylko sojowy), kapustę można jeszcze raz obrócić aby z każdej strony była pokryta sosem (róbcie to delikatnie bo miękkie liście łatwo porwać). 

5. Kapustę duszę jeszcze kilka minut (łącznie duszę ją ok. 12-15 minut w zależności od miękkości) i podaję posypaną uprażonym sezamem. 

 
 

Dodaj do książki kucharskiej

Komentarze (0)

Bądź pierwszą osobą, która podzieli się z nami swoją opinią.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby skomentować przepis.