Toggle
Szyszki z ryżu preparowanego i krówek

Szyszki z ryżu preparowanego i krówek

Szyszki kojarzą mi się z dzieciństwem i …. kościołem bo często właśnie przed kościołem je kupowałam. Wtedy nie wiedziałam, że zrobienie ich w domu to taka prosta sprawa. Jedyne na co trzeba uważać to aby nie poparzyć rąk! Dziś przedstawiam najprostszą, klasyczną wersję szyszek z ryżu, w zasadzie u mnie są to kulki ;) Te prezentowane na zdjęciu zostały wykonane przez moje dzieci -Weronikę i Karola a w zasadzie wykonanie Wera, Karol tester smaku ;)

 

Składniki

  • Krówki 300g (najlepiej ciągutki ale kruche też będą ok.)
  • Ryż preparowany 80 g
  • Masło 1 łyżka
  • Mleko 50 ml

Przygotowanie

Łatwe Tanie do 30 min

1. Pokrojone na kawałki krówki wrzucam na patelnię, dodaję masło, mleko i rozpuszczam na bardzo małym ogniu (uwaga masa może się przypalić jeśli ogień będzie zbyt duży).

2. W trakcie rozpuszczania masy od czasu do czasu ją mieszam. 

3. Kiedy masa jest już płynna (powinna być lekko lejąca) zdejmuję patelnię z ognia, wrzucam ryż i mieszam aby każde ziarenko ryżu było oblepione masą. Trzeba to robić dosyć energicznie a jednocześnie delikatnie aby nie uszkodzić ryżu. 

4. Teraz nakładam nieduże porcje masy (ok. 1 czubatej łyżki) i dłońmi formuję kulki. I tu właśnie trzeba uważać aby się nie poparzyć!!!, z drugiej strony trzeba szybko formować szyszki bo masa bardzo szybko zastyga. 

5. Uformowane szyszki kładę na papier do pieczenia lub deskę i zostawiam do całkowitego zastygnięcia. 

Dodaj do książki kucharskiej

Komentarze (0)

Bądź pierwszą osobą, która podzieli się z nami swoją opinią.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby skomentować przepis.